Hogyan történik egy panellakásban az ablakok cseréje?
Az ablak beépítése a megrendelővel előre egyeztetett időpontban történik. Az új nyílászárók kiszállítása egy speciálisan a feladatra felkészített, tárolókerettel felszerelt járművön, elmozdulás elleni rögzítéssel történik, az esetleges sérülések megelőzése céljából. A nyílászárókat a profil felületére erősített védőfólia védi a tárolás és a szállítás során. A nyílászárók alját egy könyökpárkány-fogadó (záróprofil) védi, amelyen a nyílászárók könnyen mozgathatók.
A régi nyílászáró kibontása ablakcsere setében
Egy régi ablak kinyitásához először el kell távolítani a szárnyat. A burkolatot bontási technikával darabokra kellett vágni, hogy a falszerkezet és a vakolat a lehető legnagyobb mértékben sértetlen maradjon.
Műanyag ablak panel lakásba, beállítás, szintezés
Ezután az ajtók és ablakok szárnyait és rögzített üvegeit eltávolítjuk, és a dobozokat a kívánt helyre helyezzük. A vízszintes és függőleges helyzetek beállításakor az ablakokat ékekkel kell rögzíteni, hogy megakadályozzák a véletlen elmozdulást. Bizonyos esetekben a beállítást rögzített párnák segítségével hajtjuk végre. A beállítási folyamat során a tok derékszögben történő beépítését az átlók egyenlőségének ellenőrzésével végezzük el. A pontos szintbeállítás és beállítás elengedhetetlen a hibátlan működéshez és a könnyű használathoz. Ezt biztosítja Ön számára a Zsola-ablak Kft.
Az egymásra rakott szerkezeteknél arra is ügyelni kell, hogy az egyes elemek egy szintben legyenek egymással.
Felvétel és funkcionális tesztelés
A beállítás után következik a tok rögzítése. Erre a műveletre két elterjedt technika létezik.
Az egyikben a tokot átfúrva a rögzítést speciális tokrögzítő csavarokkal végezzük. A ház rögzítőcsavar hosszát a falazóanyag, a ház szélessége és a rögzítési hézag vastagsága határozza meg. Szilárd, kemény anyagú falakhoz (pl. beton, KMT tégla) 130-150 mm elegendő, porózus falaknál (pl. Ytong, vályog) 180-210 mm is szükséges lehet. Működés után a csavarfejeket műanyag kupakkal borítják.
Egy másik rögzítési technológia a rögzítőlemezes megoldás. A fülek a tokprofil külső oldalán lévő horonyba kerülnek behelyezésre, majd falhoz rögzítésre.
Mindkét technika esetén a csavarokat a sarkoktól kb. 15 cm-re, egymástól 50-70 cm távolságra kell elhelyezni a helyes rögzítés érdekében. A rögzítés után a falat a szerelési hézagnál vízpermetezővel meg kell tisztítani. Erre a tökéletes szigetelés érdekében van szükség, mivel a szigeteléshez használt PUR hab jobban tapad a nedves, pormentes felületekhez. A burkolat rögzítése után a szárnyakat vissza kell helyezni, és a rögzítéseket üvegezni és funkcionálisan tesztelni kell, mielőtt a beépítési hézagokat kitöltenénk.
Miután a Purhab teljesen megszilárdult, a felesleget levágjuk. Ezután kerül sor a külső és belső ablakpárkányok beépítésére, a legtöbb esetben habszivacs segítségével rögzítve is. A fújt részeket maszkoló csíkok borítják, hogy megóvják a habot az időjárás okozta károktól, ezáltal meghosszabbítva az élettartamát.
Külső könyöklő és belső párkány kiválasztásának szempontjai
A külső künyök rögzítésének fontos szempontja, hogy az épület falával ellentétes irányba döntsük, így a ráhulló csapadékvíz nem összegyűlik, hanem az ablaknyílás előtt elfolyik. Ezután egy vízálló szilikon réteget visznek fel az ablakcsatlakozás szélére, hogy megakadályozzák a nedvességet és megóvják a falat a fürdés okozta kellemetlenségektől.
A belső párkány célja elsősorban esztétikai, de használata javasolt. Felülete könnyebben tisztán tartható, mint az alatta lévő fal, így alkalmas bizonyos dekorációk, virágcserepek tárolására. Ha az ablakok nyílnak, akkor az ilyen helyiségekbe belső nyíló ablakok beépítése javasolt.
Ha redőnyt vagy szúnyoghálót is szeretne, ezek felszerelése általában az utolsó lépés.
Miért van kiemelten szükség az ablakcserére a panel lakásokban is?
A panelházak egy része ötven éve épült, de a legfiatalabb még csak húszéves lehet. A nyílászárók nemcsak koruk miatt öregek, hanem műszakilag is elavultak. Gondoljunk csak az elmúlt évtizedek fejleményeire, bármely területen, amit nézünk. Saját magunk miatt volt szükség a panel nyílászárók cseréjére, hogy kényelmünk, energiahatékonyságunk és esztétikánk is megfeleljen. A gondosan megválogatott műanyag nyílászárók profi beszerelés esetén minden igényünket kielégítik. Az első fontos lépés, hogy a vizsgálatot szakmai tapasztalattal rendelkező személyre bízzuk. Cégünknél felmérés díjmentesen kérhető Budapesten.
Miután a termékek elkészültek, szakembereink nagyon gyorsan, pontosan és a lehető legkevesebb szennyeződéssel és sérüléssel telepítik azokat. A régi nyílászárókat a dobozszerkezettel együtt eltávolítják, majd a falnyílásokat megtisztíjták. Ezután a helyére illesztjük az új burkolatot, beékeljük, illetve beállítjuk függőlegesen és vízszintesen, lyukakat fúrtak a burkolatba és a falra csavarjuk, majd a rést PUR habbal lezárjuk. Ha télen szeretné kicserélni a panelablakokat, akkor ezt a habot olyan anyagra kell cserélnie, amely fagypont alatt is tökéletesen tapad. Ezen a ponton a munka nagy része elkészült, de a párkányokat még el kellett helyezni.
Műanyag ablak panel lakásba, milyen ablakot válasszunk?
A megfelelő ablakok és ajtók kiválasztásakor több szempontot is figyelembe kell venni. Fontos a nyílászárók funkcionalitása, mérete, elhelyezkedése, stílusa, hang- és hőszigetelő képessége, vagy a gyártói garancia. Kollégáink is szívesen adják ezeket az információkat, mert valljuk be, a laikusnak nem könnyű eligazodni a légkamrák, üveglapok, szigetelés között. Öt, hat és több légkamrás típusokat forgalmazunk a jó hőszigetelés érdekében. Forduljon hozzánk és kérjen árajánlatot panel ablakcserére!